Автобіографія ::: Творчість ::: Контакти
 
 

Семко відхерувимився

Херувимі тільки того й бракувало, бо вигнав її з своїх апартаментів т.в.о. чоловіка Ольцьо, після того, як натрапив на колекцію прихованих Херою листів, та інтимне досьє на коханців. Жінка за своє хобі жорстоко розплатися: жила після цього з псом Лапіком на захирілій дачі. В Ольця, як Той казав, крім Херувими, запасна дружина - для великих свят: з персами, які не відволікали в церкві паству від молитов, як Херині, котра своїми цебрами ворохобила і настінне населення храму, не тільки те, що дихало.

Привела Херуся наступного дня з дачі до Семка свого пса шарпея і «рибйонка Сірогу». Як побачив Семко пса-помаранча із зім'ятою в гармошку мордякою, від страху і йому зморщилося обличчя. А ще коли собака похвалився синє-чорним язиком і кливаками, то лише тріснувся обома руками по щоках.

- Прошу знайомиться, - попустила мотузку Хера, - мій друг - бійцівський пес Лапік. Хоч кому здачі дасть. А це - синок мій Сірога…

- Але ж ми так не домовлялися, - заікнувся було господар квартири.

- Де двоє, там і п'ятеро поміститься, - сказала Херуха.

- Яких п'ятеро? - не зрозумів іронії Семко.

- Завтра, може, приведу маму.

- Але ж! Але ж, але жж, - заалежкав Шельменко.

- Це покаже її здоровя.

- Не второпав! Яку ще маму? Що ти за пургу несеш?

- Мою: Ярославу Антонівну, з котом. Бо котик знімає з неї підвищену нервову наелектризованість. Треба у квартирі завести миші, щоб кішка мала що ловити. Мама шизофренічка. Мені знімає напругу Лапік. Маю чекушку, Семенку-шельменку! Похмелимося. І кукумарію маю, - витягла з сумки пляшку, з пазухи консерву.

Семко ще раз сказав:

- Але ж ми так не домовлялися.

- Семушко, ти у школі Шевченка вчив?

- Вчив.

- То чому ж ти, патріот, не дотримуєшся його заповіді: обніміться, сестри й браття, тещі й зяття, молю вас, благаю?

Лапік на Семена загарчав. Семен зіщулився, взяв з рук жінки плященя.

...Несподіваний крутий поворот, вибивав Семка з колії. Він боявся, що його, п'яного, вночі зжере Лапік або Сірога задушить, або Херуня розчавить восьмикілограмовими грудьми-бамберзами.

За намовою Семка безробітна Хера погодилась прибирати у партофісі зі стола. Коли партосередок розбомблений спиртним хропів, наспівувавала колискової: "Спіть, хрюшата, в тарілочках, великі ростіть, чи Вкраїна дочекаєсь від бичар радість" і рештки недоїдків згортала для Сіроги і Лапіка.

Мати Хери не довго затрималась у Семка. Надто шумна компанія у однокімнатній конурці промишляла. На третій день заявила:

- З шизофренами жити не входить у мою програму і вапше...

Син Херувими, освоївшись, почав з вітчима робити швабру. Гудзяв на "броского недоробка" Лапіка, якого Семко дуже боявся. Цей зі зморщеною мордою звір вищирував на нього гострі зубища і гарчав на увесь світ.

У відповідь на це сердитий Семко кидав Сірожі:

- Сам ти Хрін Херувимин - Херусім! Хервамвсім! Ти дивися на них!

- Я тобі, зливний бак, покажу хер усім! - кидав у спину виконуючого обов'язки вітчима, що тікав з помешкання, голосистий херувимчик. - Я вас усіх відси постараюсь збагрити! То моя пещера!

З часом Сірога таки зіграв вітчимові прощальне танго!

Пропадав Семко з Херою дні і ночі в райштабі партії, що через вулицю, в гуртожитку. «Селяни», відчуваючи нестачу їжі, переробили програму, у якій окремим пунктом записали: гаряче боротися за здешевлення закуски у всьому світі. Бровко пропонував завершити текст програми закликом: «Пролетарі усіх країн, єднайтеся за обільним столом». Семко виступив проти такого гасла, оскільки партія при такім розкладі, може знову опинитися серед партій Жирних Котів, що суперечить фундаментальним засадам її існування.

Херувима, яка часто теж брала участь в обговоренні поточного моменту, враховуючи наступ ери арифметики, підкреслювала, що кожен її член повинен бути арифметично підкованим, і цю вимогу вимагала відобразити в програмі партії. Либонь, тому що сама вона в арифметиці була слабачкою, не опанувала й азів рахункової науки, позаяк, виявилося, наробила на попередньому місці праці недостачі. Її розрахували з автопідприємства, не заплативши заробленого за 8 місяців. Вирахували й за те, що цілі дні возилася в автобусі безкоштовно. Через суд мали намір стягти з екс-кондукторші борг або відрядити в хурдигу. Похмура ситуація змусила Херу об'явити Семкові бойкот, знятися з гніздечка і полетіти «на богуміли» за солодшим життям. У Празі примостилася в цукерні.(с) 1993-2017, Іван Ярич, Всі права застережено
Зроблено: DOTLABS