Автобіографія ::: Творчість ::: Контакти
 
 
Зміст Попередня Наступна

ЩО ФЕДЬО МАЄ З ВИБОРІВ

Пес не любить мила, а я не люблю виборів. Є за що. Життя під час вибкампаній до краю знервовується, має аритмію, пульс збивається.

Кандидати в слуги народу кандзубляться, груди аж вивалюють з телевізорів, вибивають з них пил річної давності, клянучись у вічному коханні до народу. Повні міхи утіх висипають на голови електорату, хоч вуха затикай. Мало вас, брехунці, у дитинстві мати смарувала березовим прутом...

Оте я торочу своєму сусідові Федеві Кошмаровському: не зловись на вудочку цих брехачевських, не будь ковбликом, не ходи на вечорниці-небелиці-зустрічі з народними обдиранцями, бо з того велику фігу будеш мати.

Будок монгольсько-татарських у містах, мов звізд за стодолою.

Ото дивлюсь, коло "юрти" "фронтовиків" черга. Народ пнеться, як грішні душі до пекла! Невже - ковбаса по 2.20?

- Пані, мені дві порції, будь ласка, В мене сусіди - острохондрозники, з хати не виходять...

- А мені, пані, дайте три порції. На сватів і на кума Йвана Товстограя...

Що за чорт? Підкуповують продуктами?

Але, бачу, відходять з рулончиками, може новий сорт ковбаси виборної, з портретом кандидата...

Ага! Боженько би вас любив. Та дають портрети того, що хоче бути намісником Бога в країні, а також календарики, прапорці, програми, газети. Скуповують виборців.

Дивлюсь, а то мій кум Федьо випрошував три порції

- Тобі нащо того, куме Федю?

- А чо. Тими плакатами моя жінка штири роки мені стіл накривала, то й церати не купували, зекономили гроші, і програма файно горить, у грубці запалювати перша кляса! Газети в макулатуру здав - свіжа копійчина. Жити якось треба.

Йва, ти - чиста дурнеза! Та ще й з вавкою у голові... З усього треба користати, шпиг витягати і в своє кубельце стягувать, щоб вигоду мати хоч яку, а не йоойкати-нити. - Повчає мене Федьо. - Ти кажеш: кандидати дзвони лиють. А ти підставляй сачок, щоб перехопить скільки можна, не лови гав, а... Я знаю що хочу і хоч щось з того маю, а тобі лишень кров з серця капає відколи вибори. Я лише за минулих виборів назбирав 50 прапорів різної масті і закваски... Сувій програм. Сто кільо газет.

- Так що ж ти з ними, куме, робиш? На який вони тобі здалися?

- Вимахувати прапорцями буду перед онуками, щоб знали, яким дід патріотом був. Далі. Маю 200 календарів і календариків з ликами кандидатів. Портретів на сто років вистарчить на стіл застеляти. Стрічок усіляких набрав, можна шнур зв'язати і буде на чому козу пасти, або мішки з бульбою зав'язувати, чи ще що... Когось повісити... Мотуз на господарці завше пригодиться. А листівок, програм, газет...

- Що ж ти з ними робитимеш? - тормосила мене допитливість.

- Утеплив ними на зиму нужник. А ще два центнери здав у макулатуру... А ще залишив на підпалку. Поки газ підведуть... Ще маю 20 майок з лейблами...

- Що таке лейби?

- Ну, портрети кандидатів на них повибивані, там понаписувані всілякі афоризми: "Голосуй не голосуй... все одно...одержиш дуль" і так далі. І маю 20 пар трусів з бігущою строкою, як з генеральськими лампасами. Коли жінка мене бачить в тих швінках, то прикладає руку до голови і каже: "Єсть"! Будет здєлано!"

- І що там таке інтересне пише?

- Пише, що сі ніц не лише, як труси з тебе стягнуть, во!

- Хіба! А з баблом як?

- Бабло, як бабло, коли видить мене в тих лейбових майках і трусах, то взагалі вар'ює. Там дама-лисичка з косою...

- Я питаю за гроші, то їх так називає еліта.

- За голос свій я узяв з трьох партій по сто гривень.

- Ну ти, Федю, й федораса!

- Як ти чесний, то не нормальний. Дивися, вже затрибунні патріоти всі на платних посадах. А ти лише позаштатний, запасний українець... Вибори - то є бізнес! Я хоч щось з виборів скургав, а ти лишився ні з чим, як Адам після раю.

- Не дурний казав: масти Федя й медом, а Федь Федем...


Зміст Попередня Наступна

(с) 1993-2017, Іван Ярич, Всі права застережено
Зроблено: DOTLABS