Автобіографія ::: Творчість ::: Контакти
 
 
Зміст Попередня Наступна

БОРОДА

Матвій Іванів зайшов у бороду по саму шию, ще й вусами підперезав своє обличчя. Не обличчя - темінь тьменна! Ліс волосся шумить на лиці. Чорна сигла, та й годі! І чого це раптом чоловік закохався у бороду? Донедавна повсякчасно шкріб її аж до вилиску, а тепер - маєш! Питаю:

- Навіщо хащу з обличчя зробив?

- А во ви носите вже котрий рік, то вам можна, а мені, що, зась? Я також хочу... Своє маю, на чуже не зазіхаю. Жилєтка економлю, в мене 900 гривень місячна зарплата, а борода росте, як лопухи.

- Та ти що? Може, від когось лице приховуєш, може, тебе міліція розшукує? Щось накоїв? Може, заманіячив? Грошей назичив? Чи у художники записався? То в них борода - дрес-код...

- Не скажу! Поки що - державна таємниця. Колись розповім.

Бачу, Матвій і фасон бороди щораз змінює: то лопаткою, то кульочком, то зигзагом, то плювком, то в три поверхи зі шпилем, то під Мефістофеля... То бородище, то бородавка. Бакенбарди то підкорочує, то на косяк, то зигзагами пускає. Вуса то під Гітлеруса, то під Сталіна, то під Ісуса, то під Сальватора Далі, або такі закручені, як мамонта бивні, ще й підвусники тріпаються. При таких вусах нічого й під носом не побачиш, не те, щоб під лісом... Експериментує, чи шо?

Аж гульк! Обличчя Матвія, як коліно, як злітна смуга - блоха розчахнеться. Не тільки борода наказала довго жити, але й вуса, підвусники. До того ж голова під "низьку польку" підстрижена, твоє діло!

- Що сі стало, Матьку? Щось мало у лісі велике здохнути, що ти бороду згубив. Невже жінка вискубла?

Сміється на всю шир зубатого рота:

- Доста з мене тих "бородінських битв"! Аут! Дочка науку в перчилищі скінчила. Вчилася Маруся моя на перукаря, то моя голова була для неї навчальним полігоном. Не міг я рідній дитині відмовити, не допомогти. Якби вчилася на чужій голові, то додаткові видатки з моєї кишені, а в мене зарплата 900 гривень. Вона лише раз підстригла свого кавалєра, то відтоді другого шукає...


Зміст Попередня Наступна

(с) 1993-2017, Іван Ярич, Всі права застережено
Зроблено: DOTLABS