Автобіографія ::: Творчість ::: Контакти
 
 
Зміст Попередня Наступна

ВЕДМІДЬ-НАЦІОНАЛІСТ

То ще було тоді, коли пес курив файку, а баба носила куфайку: за Есесерії. Тоді дуже любили бойківські лісники підлизуватися до керуючої, щоб очі закривала, коли їм хочеться і колоду вкрасти, і звіра підстрелити, і місцями добре жити. Тому взялися лісові люди прикрашати пришляхові простори всілякими живими лозунгами, славити КПРС, СРСР на схилах полонин, придорожніх пагорбів. Особливо, попри шляхи, якими їздила Капеерес на відпочинок. Висівали квіти чи ще яку рослинність, викладали величальні лозунги з білої цегли. Щоб було славні здалеку видко, обкладали їх червоними камінчиками.

"Звірі - наше багатство - не вбивайте їх". Хоч самі робили це - вбивали все, що рухалось. А писали для того, щоб їм більше залишилося дармового лісового м'яса...

Якась неграмотна скотина на однім живім плакаті напакостила: наробила на квітучу КПСС, ще й затоптала. Загадила зовсім славу і "КП", а "СС" залишилось в цілості і "сохранності". Люди ж влітку з далеких сторін їхали в Карпати, читали "Слава СС!" і сміялися з того. Якось на ветеранському "Запорожці" чмихкотів горами колишній прищеплювач тут радвлади, той, що у печах, горщиках шукав бандеровців.

- Ти смотрі, бандєровци проснуліся. Оп'ять взяліся за восхвалєніє фашізма. І куда только смотріт месная парторганізація.

Наляканий ветеран гадав, що у горах знов упівці завелися. Обурений розвертає "запора", газує в райцентр.

Завернув до секретаря райкому партії. І виказав йому своє фе.

- У вас с какіх пор есесовци в горах завеліся, што їх уже легально восхваляют?

- Які есесівці? - пересмикнуло царя і бога району. - Ви шо таке кажете?

- Ви не знаєте што у вас в районє дєлаєтса. Вот што я гаварю. Поєхалі, я вам покажу етіх есесовцев. Я напрасно кров пролівал, штолі?

Начальник району закинув справи і майнув з старим у гори.

І справді на тій зелено-барвистій живій вишиванці зеленого плаката читалося "Слава СС!"

- То якась звірина залізла, товаришу ветеран... Тож не люди. Лайно ж дике.

- Такоє мог сделать настоящій скот!!! Ето же ето!

- Розберемося, ви заспокойтеся. - І витягає гаманець, дає старому чекісту сто рублів. - Це вам на "валідол". Ізвінітє! Їдьте відпочивайте. Я розберусь. Я вам зателефоную, коли справу залагодимо, винних накажемо. Не треба в КДБ...

Старий, бурмочучи однак, гроші в кишеню, і поїхав приймати "валідол".

Галас зчинився у лісокомбінаті. Ідейно-виховна робота запущена, бо як інакше пояснити цей інцидент, коли уже й звірі собі дозволяють с... на КПРС. Лише один пес пос... на КПСС і попав у в морг!

На партзборах колективу лісництва виключили лісника з партії за халатне ставлення до виконання своїх обов'язків, послаблення політичної пильності і зобов'язали написати заяву за власним бажанням - з роботи вигнали.

- Наші звірі такого не зроблять. Наші звірі виховані, - все ще збирався захищати честь колективу і карпатської фауни лісничий. - Закинули з Європи спеціально, щоб міжнародні відносини загострити. Я наших ведмедів знаю. Вони на таке не пішли б.

- и не звізди, товариш Турчин! - лаяв говіркого побережника цар і бог району. - Щоб менше балакав, а більше пантрував лісу, получай партійне стягнення.

Догану з останнім попередженням врепіжили. А екскременти відіслали у область на аналізи. Там підтвердили, що то екскременти вітчизняного бурого ведмедя.

Врешті відмили клумбу від антирадянського лайна, оновили плакат.

І все наче вирівнялось. Зателефонували ветерану, що відпочивав у Закарпатті...

Вертається ветеран з Квасної Поляни додому тою самою дорогою. Згадалося, як заробив «на валідол».

І бачить знову "СС" без "слави" уже і без "КП". І знов одержав уже «на карвалол». На цей раз уже двісті рублів, аби тільки писок на замку тримав.

Вирішили припантрувати того, хто нищить клумбу. Заставили вартувати напис дільничного інспектора.

Міліціонер вартував, вартував... Напився з нудьги, аж тут і волохатий ворог з гущавини висунувся. Мент, довго не думаючи, - бо на хрена здався націоналістичний звір, що зазіхає на славу КПРС, - витяг пістолет - і як пальне. Бурмило й лапи протягнув.

Доповів у вищі інстанції, що ворога народу - ведмедя з українсько-буржуазним світоглядом і замашками "унічтожено", щоб не подавав поганого прикладу іншим.

Міліціонера за геройський вчинок нагородили медаллю "За відвагу".

Але заклик таки були змушені забрати, бо час від часу якийсь "нацик", уже без бурмила, заливав лайном "КП" і залишав "Слава СС!".


Зміст Попередня Наступна

(с) 1993-2017, Іван Ярич, Всі права застережено
Зроблено: DOTLABS