Автобіографія ::: Творчість ::: Контакти
 
 
Зміст Попередня Наступна

ПАТИЧКИ - ЧЕМПІОНСТВА МАЯЧКИ

Або, наприклад, багатодітна сім'я рекордсменів Адама Патичка. Сам Адам Марійович виплекав вуса на всю Галичину - усім вусам вуса: метрові, інколи у три косички заплетені, га! Після ванни сушив на спеціальних балконних шнурах, прасував через біле простирадло, коли йшов гості. Всім вусачам вусач!

Брав старий Патичок участь у "вусатих" змаганнях не тільки в межах України, але й Європи. Став у цім виді спорту Патичищем! Утримував перше місце не тільки по області. З Німеччини привіз диплом першого вусаня в номінації на "пшеничність вусів". Присвоїли там Адамові звання чи прозвище: Цугсфірер. Чим Патичок дуже пишався.

Адама запрошували на всілякі забави тільки для того, щоб прикрасити пісне безвусе товариство, відрекомендовували як чемпіона, майстра міжнародного класу, цугсфірера. Біля вусищ Патичка любили по-котячому чухатися стегнисті молодиці, тішачись тим, що в жодному іншому будинку міста і околиць немає такого вусоносія, хоча багато хто намагався перевусити Адама.

Вуси як туруси! Чистокровна вусятина!

Не вірили навіть, посмикували поважного чоловіка, то мусив Патичок йти у ЖЕК, аби йому видали довідку з круглою печаткою, що вуса - натуральні. Заодно попросив виписати йому довідку про склад сім'ї, аби точно знав скільки Патичків уже настругав.

Та не тільки цієї прикрості завдавали вуса громадянинові. Так, Патичок на підвипивці, коли сідав їсти, заставляв двох синів підтримувати з боків вусища, аби не залізали в борщ. Навіть кефір мусив запихати під хащу вусів ложечкою, аби не прускати по вусах, які від кефіру, особливо польського - починали жовтіти і злипатися.

- Навіщо вам, пане Патичок, такі довжелези усіща? - кпинив з чемпіона сусід Хамишин. - Вам вони і не конче пасують.

- Я ж - українець. А козаки безвусі хіба були? Вони мої одновусники! Я підтримую традиції, бренд. Це ж наша національна символіка: як борщ, вареники, як калина, як солов'ї... Козакенфюрер

Родина Патичків сповна підходила під модний гриф знаменитостей Ніца "які люди!". У місті, зустрічаючись на вулиці чи в кнайпі, чи в корчах скверика, чи на обочині в будь-якому положенні: стоячому, лежачому, навкарачки було заведено вигукувати: Які люди! Кого я бачу!

І справді Патички - цугфіреренята - не бздиком шиті!

Найстарший син Патичків - Адам Адамович - уже на той час закінчив інститут, писав кандидатську дисертацію про вплив волосяного покрову на відносини чоловіка і жінки в постіндустріальному суспільстві. Він став трикратним чемпіоном Львова по метанню ікри на далекі дистанції.

18-річний Авель Патичок - рекордист міської книги рекордів Гіннеса по метанню сирих курячих яєць. І по живих мішенях також! На змаганнях, які востаннє відбулися, і в яких узяло участь 50 кращих метальників району, юний Патичок кинув яйце на 18 метрів 10 см і 90 міліметрів, побивши попередній рекорд на сто мм. Причому яйце залишилося цілим. За це його над містом прокатали на повітряній кулі майже безплатно - за 40 гривень і на пам'ять під розписку, подарували те знамените яйце, котре в нього відібрали як цінний експонат працівники місцевого музею блаженного Тарантовича.

- Пане Патичко, чемпіон цюгсфірер, дайте автограф по яйцьох! - просили ніцанки-пацанки молодого яйцемета, розраховуючи не тільки на автограф...

Бронзовим чемпіоном з плювків за вітром, проти вітру і з плювання в безвітряну погоду з найкращою траєкторією польоту став четвертий син Адама Патичка - 13-літній Ной.

П'ятий Патичок - Соломон - чемпіон міста по переплигуванню і розтріскуванню калюж і обтріскуванню пішоходів.

Шостий син Адама, дев'ятимісячний Мойсей, названий так на честь біблійного наближеного до Бога, завоював друге місце в області зі змагань немовлят: біг на четвереньках.

Радіє Патичиха за найменшенького, бо хто нині уміє гарно повзати, багато вартий, в люди виповзе, високо злетить.

Ви, мабуть, завважили, всі діти Адама і Матильди мають біблійні імена. Це теж новинка від Адама, котрий вважав за доцільне, якщо він Адам - первопочаток - продовжити рід свій, як у Святому письмі записано, іменами видатних нащадків Першочоловіка.

Пані Матильда носила в лоні своєму сьомого сина. Вуса чоловіка ось уже скільки років зводили її з розуму і були головною причиною багатодітності.

Старші сини, особливо дисертант Адам Адамович, вмовляли батька влаштувати вусам кінець світу - зголити вуса, щоб мати нарешті відпочила. Цугфірерка була надто зайнята сімейними справами, та все ж, готувалася провести у місті змагання серед ділових жінок, бізнесменок по обрізуванню нігтів на ногах, не знімаючи колготок.

Матильда підпільно мріяла стати і матір'ю-чемпіонкою рідного міста. І впросила вусоголічка чоловіка вуса поки що не зголювати. А після того, як держава почала виплачувати по 100 тисяч гривень. нічних за народження, починаючи з третьої дитини, любов до могутніх вусів вусандера в п. Матильди потроїлася.


Зміст Попередня Наступна

(с) 1993-2017, Іван Ярич, Всі права застережено
Зроблено: DOTLABS