Автобіографія ::: Творчість ::: Контакти
 
 

Голосуйте за блок "Базар"

Наш базар "Лахотрон"не хвіст собачий, а хитрий ринок ( не плутати з критим, де хіба що криють матом) з вищою освітою, принаймні. Це я вам кажу - юний пенсіонер, і засновник партії з необмеженою безвідповідальністю "Кравчучка".

На "Лахотроні" торгують не якісь там зашмуляні пролетарчики, а люди інтелігентні, високоосвічені. Тут без "будь ласка" й не пішлють... Два академіки, п'ять докторів технічних наук, що торгують складною технікою, 25 кандидатів наук, два аспіранти, 118 інженерів з вищою освітою, 78 учителів, і тільки Нехлюйський та Попсуйський мають незакінчену вищу, з семирічною тільки Іван Порнущенко. Та ще завідуючий базаром Ібрагім Мойсейович Олійник з незакінченою початковою освітою, зате його кришує вуйко - народний депутат Верховної Ради чотирижди вищоосвічений Кіндрат Софійович Фраєрбах. Навіть прибиральниця Шота Петрович (все прибирає, що погано лежить) - колишній командир танкової дивізії. Так що в нас на базарі, як в танкових військах, - порядок!

Нині товар продати - не калюжу переступити, тут треба, щоб черепок варив, не лише черево, щоб з арифметикою, психологією було все в порядку, без цього багато не намахлюєш, перепрошую, не вторгуєш. Наприклад, фітотерапевт Михай Пхайсалатів торгує сексклюзивним товаром, травою еротіко - засушеним буряном. До нього вся Західна Укра-їна з'їзджається за тим помічним стійконосним товаром для хряще-видних тіл. Михайлові достатньо покрикувати: " Помічне! Трава поїх... ень, щоб stояло цілий день!" То в нього відбою від покупців нема. І юні наркомани, і порохнаві пенсіонери, колишні ракетники, підводники, курварі, чорнобильці... - словом, усілякі неустойчиві еле менти!

Примудрився збувати партіями свій товар і Льонцьо Кусник, що торгує польським розчинним салом на пігулках. Цей колишній диригент оперного театру, котрий тільки й умів вимахуватися та примахуватися до оркес-трантів, тепер, приспівуючи, солонину збуває. Теж товар продає з приспі-вом: "Ой сало, сало, треба їсти, щоб буяло". Стратегічний "націо-нальний" продукт йде на розхап, а Льонцьова вілла росте не по місяцях, а по днях.

Лівобіч під закуску пропонують горілку. Усіляку запичьитану, на розлив, у слоїках: "Стефцину з бурятських валянків", "Оксанину з ходаків", "Княжолуцьку на колготках". Хапають ці превелебні напої насамперш ті, хто виробляє інвалідську групу, бо прискорюють процес ферментації шлунково-печінково-ниркових хворіб.

Поряд практикує гастроентеролог Сісьо Євський. Той спеціалізується на грибах, підробленому меді, мумійо, що виготовляє з курячок. Найкращий збут мають "тещині гриби". Зяті-нувориші розхапують продукт. Щоправда, минулого вівторка терапевт нахапав за тещпродукт по вухах. Якийсь зять, що багато витратився на "тещині вуха", висловив продавцю претензії: мовляв, купив уже кілограм того добра , а тещі хоч би що, живе і радується та догризає зятя... Мусив терапевт брехати, що гриби довгограючі і остаточно діють через 6 місяців з дня курсу лікування. Насправді він підсуває наївним покупцям особливим чином оброблені підосичники.

Надавали попід ребра і прибічнику французької кухні, якого по-

кликують Мілько Золя, що спеціалізується на круасанах - бракованих пиріжках "з солідолом". Вигукуючи: " Я тобі дам Курваїжсам", дебелий Віктор Бактерійоз, котрий тиждень після круасанів просидів безвиїзно на унітазі, зопсув собі "дванадцятипальну кишку", пригостив Мілька українськими підреберниками безкоштовно. Змінив після цього Мілько спеціалізацію: продає кури-гриль, які базарний народ прозвав "курви-гриль". Пристали до Золя ці курvu, як до лавки фарба...

Користуються попитом на нашій торговиці також "сємочкі". Ними в основному торгують колишні учителиці. Тепер насіння продають на грами, як гуманітарії лахи на кілограми.

- Вам кілько?

- Сто грамів насипте.

- Два по сто.

- На троїх...

Не склянками, як за соціалізму, а келишками відпускають стограмовими. А в тих стопариках іще й дно грубезне, то всих 70 грамів уміщується. Хвала Господу, що соняшникове насіння не можна розводити водою...

Вчителиця-хімічка Марійка, на прізвисько Сепаратистка, заливає сметаноїдів підробленою сепараторною протигемороїдною сметаною із лікарського препарату "наріне"...

Працює на "Лахотроні" і філіал трунбюро "Раді Вас бачити". Цікавий бізнес, зокрема, у кандидата деревообробних наук, якого прозивають Шмурдяков. Він торгує у джунглях поховальних вінків, де вже заплодилися пташки, торгує майже за професією: тарою для покійників та хрестами, вінками на прокат. Коли під обід кандидат уже готовченко від випитого, лягає в труну посеред квітів, щоб наочно прорекламувати свій товар, сільські жінки, перепуджені, стають перед "небіжчиком" на коліна і моляться, аби душа кандидата втрапила в рай, а не в пекло. Коли отак одна 80-річна бібуся молилася, Шмурдяков з труни встав, то баба з перепуду умліла і її відкачали тільки у відділені реанімації. Іншого разу якийсь фотомайстер захотів увіковічнити на плівці незвичного небіжчика, то Шмурдяков змахнув рукою, і сказав: "Давай ще з другого боку, в анфас", фоткар з переляку сів, лише відром води з калабані його вдалося привести "в чувство". Дирекція ринку після цього винесла Шмурдякову догану і заборонила у відкритій труні тверезіти, аби не відлякувати від базару клієнтуру. Тепер, коли кандидат лика не в'яже, залазить в деревище, накривається віком. І починає хропіти, то знов армаггедон.

І ось такий творчий народ, об'єднаний у партію з необмеженою відповідальністю, цього разу піде на вибори з партією "Плющики". Де базар, там наша партія. А це інтелектуали, еліта, не якісь зашарпані політикани, учорашні дрібонькі жуліки та бандюки-крутяки, вискочні-вовани. За нашими членами досвід пропагандистсько-агітаційної роботи з трудящими. Ми маєм високий рейтинг. Ми візьмемо в електорату до стобіса, якщо не більше голосів, бо наш електорат - мільйони базарників. Бо ж країна нині по суті - базар від Чопа до хутора Михайлівського.


(с) 1993-2017, Іван Ярич, Всі права застережено
Зроблено: DOTLABS