Автобіографія ::: Творчість ::: Контакти
 
 

Погода-гриль. Африка наступає!

- Нанашку! - звертається молодик до перебатяреного роками пенсіонера. -А ви пам'ятаєте хоч одне таке спекотне літо, як той во гриль?

- Я, братіку, не пам'ятаю, що нині рано їв. В мене... стевроз, або, як його... склоріз..., а по повній програмі - ск-ле-р-оз...

- То від спеки, нанашку!

- Може бути... Мало що легша спека стояла, як я сі женив. Мені тогди мізки сі пережарили і я пішов до загсу. То було 60 років назад, у 1947-му. Африка наступає...

- Ая! Без вогню пече! На голову сонце тисне, як залізобетонні капці. І з людьми та спека таке виробляє, що гой га... Навіть ціни плавляться, метал не витримує. Асфальт розтопився, не те що мізки..

Мого знайомого, коли продавець оповістила ціну на свіжі овочі... ухопив сонячно-ціновий удар. Ледве водою відлили, а коли пред'явили рахунок за "воду", так його знов удар з ніг звалив.

У мого сусіда теща, напевно, від жари померла, бо й водою заливав її зять, не помагало... а тепер пішла своїм ходом до праотців. Тоді з Іваном щось сі стало. Чи не від спеки торохтів: "Земля вам пухом, тещенько!"

Я до нього, співчуваючи: "Хоч один зять тещеньку любив." А він: " В тещі була алергія до пуху..."

Позавчора у місті 23 чавунні люки "розплавилися", як торти - лиш діри каналізаційні зяють, а в парку - залізний паркан на очах сі топит... дінниця за дінницею. Крадуть, бо нема за що вгасити спрагу.

Водно ентузіасти ліси прочищують бензопилами від найгрубших дерев, аби вітри не шпорталися, мали куда протяги робити, край холодити. А лісники тим часом, контужені спекотою, в кафе " У пані Тлустої" з пивом маніжаться...

Задуха! Пси, бачу лише язики повивалювали, а жінки - пупці та коліна. Якщо дотепер жінкам липень був по коліна, то в тепер вище бере по пахи, - нижчі... Шкіру би скинув, аби тільки не прилипала жаркота. Хлопи короткоштанники появилися на вулицях, блимають кривими, волохатими ногами...

Ба, навіть політикам від тепла смалець в головах топиться, то вони таки настоюють на тому, що після виборів в Україні потечуть медові ріки, береги їх укріплюватимуть плитами з солонини. Навіть сам Президент цими днями сказав, що перший запеклий москаль депутат Микола Янович Азаров почав говорити українською мовою, до того у нього проривається галицький акцент.

Пиякам хіба рай у 35-градусну жару: сто грамів "анниної" смик і вже у траву брик. Жара бере сильніше, як спиртне. Або весілля справляти. Забава теж в три рази дешевше обходиться. Не співають: "Де той вуйко Йосип, що горівку носит". Їсти бояться, бо що не весілля, то отруйний Армаггедон... Прибутки лікарям. А комунальники взагалі від благодаті в руки плещуть: не треба до зими готуватися... Бог перебрав на себе їх обов'язки.

А що далі буде? Незабаром і в нас, у Карпатах, на схилах гір: Лютої, Лисої, Кливи, Яйка чи Хоми, чи Сигли ростимуть пальми замість буків, кипариси замість смерек, апельсинові і лимонні дерева, на полянах - каву-ни, мавпи замість туристів по деревах стрибатимуть. Сказано - Африка наступає.

Може, й оця писанина той во - словесний гриль! Адже писалося на сонці, при температурі +50.

23. 07. 2009. Долина.


(с) 1993-2017, Іван Ярич, Всі права застережено
Зроблено: DOTLABS