Автобіографія ::: Творчість ::: Контакти
 
 

Тримаймося свого центра Європи

Центри Європи мандрівні,

вони пересуваються разом з людьми...

це як серце.

Воно всередині.

Юрій Андрухович.

В Європі боротьба за Центр континенту ведеться століттями. Хоча, як знаємо з шкільних підручників, що Основний центр Європи, за даними Академії Наук небіжки Австро-Угорської цісарії, є бетонний патик, застромлений попри автотрасу у Рахівському районі Закарпатської області, неподалік м. Рахова.

І це з 1887 р. сприймається старим світом як істина остаточна і ревізії не підлягає. Саме тоді австріяки першими зацентрували місце.

Але... не всі наші євросучасники з цим погоджуються, бо кожній країні бажається мати Центр Європи у себе під боком.

Недавно, наприклад, наші сусіди з Білорусії заявили, що європуп закопано саме на їхній території, і на тому фертик!

Перед тим, на початку 90 років запатентували свій Центр Європи литовці, де облаштували для туристів, любителів смажених фактів і пей-зажів з нестерпними краєвидами, Європейський парк. Словаки претен-дують на свій пупок Європи, що начебто у місті Кремніца. Лядські (польські) вчені твердять: центр Європи належить їм іще з 18 ст. і розташувався коло Білостока...

Але ні поляки, ні французи, ні білоруси, ні словаки і всі решта зазіхачі на центральну точку бабуні Європи не знають, що з 1983 року існує істинно істинний центр Європи на Івано-Франківщині - поблизу м. Долини у с. Велика Тур'я коло центрального сільського моста, під грушкою, на березі крутихвістки річки Тур'янки. Тому старий євроцентр скасовується. Автор цих рядків роками возився з різним приладдям, застосовуючи новітні досягнення теорії ймовірності, і якогось Першого квітня, коли світ умирав зо сміху, заявив у одній з газет на всі світи ближні і діаспорні, що чис-токровний, найсокровенніший Центр Європи є саме с. В. Тур'я, підтвердив незаперечними фактами, математичними розрахунками, дотримуючись усіх учених застережень і вимог.

Поки що цього відкриття ніхто ніяким чином не спростував, хіба що, кадебісти, аби змести його з лиця землі, оскільки він виявився під боком ракетної бази, котра розташовувалась у турянських лісах (кв. 20), грушку зрізали і лишився лише на тому місці центрально -європейський пень. Але, як на мене, ми, істинні галичани, мусимо триматися свого Центра Європи.

Тим паче, що свого часу з цим запатентованим відкриттям рахувалися французи, і збиралися поєднати два євроцентри: В. Тур'ю з Парижем, запустивши між цими нас. пунктами маршрутний туристичний супер-автобус "Неоплан". Але, зважаючи на те, що асфальтний тракт ім. М. Тлустої з Ц. Європи до Долини розгребли кури, то тимчасово відкриття маршруту відкладається.

Дехто з моїх опонентів заперечує моє географічне ноу-хау найгуманнішого пупа Європи, то я можу сказати: нехай у В. Тур'ї буде поки що Центр Європи злигоднів чи бездоріжжя, чи безробіття, адже у Бельгії (Брусель) є політичний Центр Європи. Отож, утверджений тому багато років Центр Європи нікому не віддаймо, як це роблять литовці, поляки, білоруси. Хіба ми гірші від них?!

Хай живе модерний галицький Центр Європи!

Громадяни! відцентровуйтесь, центруючись навколо свого центра.

Іван де Курчамаць з центра Європи.


(с) 1993-2017, Іван Ярич, Всі права застережено
Зроблено: DOTLABS